subskrybuj: Posty | Komentarze

Patelnia do smażenia bez tłuszczu

0 komentarzy

Patelnia do smażenia bez tłuszczu, to absolutny trend kulinarny. Kiedyś było to wręcz niemożliwe – żeby smażyć bez tłuszczu?! Dzisiaj wszystko odbywa się z myślą o zdrowym żywieniu, bo zdrowie jest tym, co dla człowieka najważniejsze.

Patelnie beztłuszczowe

Patelni nie wymagających tłuszczu do smażenia, jest bardzo dużo na rynku. Niektóre inaczej się nazywają i trochę inaczej funkcjonują. Są takie, które nazywają się – patelnie beztłuszczowe, jednak w praktyce potrzebują odrobiny tłuszczu. Wyposażone są w specjalne rowki i obrzeża, w których gromadzi się nalany przez nas tłuszcz. Prawdziwe patelnie beztłuszczowe, które nie wymagają tłuszczu w ogóle, mają bardzo grube dno, pokryte są teflonową powłoką, która nie dopuszcza do spalenia potrawy. Bardzo wolno się nagrzewają, ale długo też utrzymują ciepło.

Kto polubi dania z patelni beztłuszczowej

Taka patelnia z pewnością zda egzamin u osób, które stawiają na zdrową żywność, liczą kalorie i lubią jeść lekkostrawne posiłki. Jednak smakosze prawdziwej polskiej kuchni, w taką patelnię inwestować raczej nie powinni. Jedzenie z beztłuszczowej patelni nie jest wyjątkowo zachęcającym przysmakiem, niestety – coś za coś. Ale z czasem można przyzwyczaić się do smaku naleśników, placków ziemniaczanych, czy innych smażonych bez tłuszczu potraw. Mniej kalorii, więcej zdrowia – takie zapewnienia producentów sprawiają, że patelnie do smażenia bez tłuszczu cieszą się coraz większą popularnością.

Dodaj komentarz