subskrybuj: Posty | Komentarze

Jak smażyć pieczarki

2 komentarze
Pieczarki

Pieczarki to warzywo na tyle uniwersalne, że wspaniale nadaje się jako dodatek do zup, mięs, sałatek i sosów, a może także stanowić podstawowy składnik potrawy. Smażenie pieczarek nie zajmuje dużo czasu i dlatego chętnie i często wykorzystujemy je w naszej kuchni. Dzięki pieczarkom, każda nawet najprostsza potrawa nabiera niezwykłego i ujmującego smaku.

Jak usmażyć pieczarki
Możliwości przygotowania pieczarek jest wiele i w zależności od tego, jaką potrawę chcemy przyrządzić, wybieramy odpowiedni sposób. Jeśli chcemy wykorzystać pieczarki jako smakowity dodatek np. do mięsa czy naleśników, wystarczy że pokrojone i umyte pieczarki będziemy smażyć na patelni z dodatkiem cebulki i masła. Smażenie pieczarek to krótki proces, wystarczy ok. 10 minut, czyli do momentu odparowania nadmiaru wody z pieczarek. Pamiętajmy żeby nie przykrywać patelni, czy rondelka pokrywką, ponieważ spowoduje to, że pieczarki będą zbyt wodniste, a nie odpowiednio wysmażone.

Pieczarki smażone na sos
Jeśli chcemy przygotować sos pieczarkowy, działamy na podobnej zasadzie. Pieczarki wrzucamy do rondelka i podsmażamy na cebulce i maśle na dużym ogniu, tak aby puściły sok. Po odpowiednim doprawieniu, zalewamy pieczarki gorącą wodą i dusimy pod przykryciem jeszcze przez kilka minut. Po zdjęciu naczynia z palnika sprawdzamy czy pieczarki są już odpowiednio miękkie i jędrne jednocześnie. Następnie zagęszczamy zawartość rondelka mąką rozrobioną z wodą i ponownie stawiamy na kuchenkę, tak aby sos się zagotował i odpowiednio zgęstniał. Jeśli sos nie jest odpowiednio zabielony i zagęszczony, czynność możemy powtórzyć. Dobrym sposobem na przyprawienie smażonych pieczarek, a także sosów i zup pieczarkowych, jest dodanie pieprzu i tymianku, sól dodajemy na samym końcu.

2 odpowiedzi na “Jak smażyć pieczarki”

  1. sowa pisze:

    pieczarki to grzyby nie warzywo!!!

Dodaj komentarz